Bazény a príslušenstvo

Zdá sa vám obyčajný bazén nudný? Zatraktívnite ho. Zaujímavé atrakcie dodajú bazénu špecifický charakter a pobyt v ňom zmenia na príjemný zážitok. Aké príslušenstvo do bazéna využiť? 

Bazénové protiprúdy

V protiprúdovom zariadení je inštalované čerpadlo s vysokým prietokom vody, tryska s nastaviteľným smerom prúdenia vody a reguláciou prisávania vzduchu. Pre dodatočné vybavenie bazéna je vhodné použiť závesný protiprúd, kde nie je potrebný zásah do inštalácie bazéna.

Vodné chrliče a masážne trysky v bazéne

Veľké chrliče vody poskytujú príjemnú masáž chrbta, chodidlové masážne trysky sú vhodné pre reflexnú masáž chodidiel, perličkové vzduchové trysky s jemným podsvietením vytvárajú pohodovú atmosféru, znásobujú relaxačný účinok.

Vysávače a sieťky na čistenie bazéna

Na údržbu bazéna a čistenie najväčších nečistôt na hladine i pod ňou používame:

  • Bazénové vysávače – ručné, poloautomatické, automatické s bezdrôtovým diaľkovým ovládaním – na vysávanie dna bazéna
  • Bazénové sieťky – na zbieranie plávajúcich nečistôt na hladine

Solárne sprchy

Ako doplnok bazéna fungujú na princípe solárneho zohrievania vody v zásobníku. Umiestnené v blízkosti bazéna zaručujú dostatočnú hygienu kúpajúcich, čím sa podieľajú na prevencii menšieho znečistenia vody v bazéne a nižšej spotreby bazénovej chémie či nutnosti výmeny vody. Vyrobené z hliníka a osadené pákovou batériou, solárne sprchy pojmú objem vody od 23 – 44 l.

Bazénové teplomery

K príslušenstvu bazéna patria tiež bazénové teplomery, plavákové dávkovače chemických prípravkov, prípadne nafukovačky a gumové hračky.