Rozdelenie

Rozdelenie Bazénov


Bazény rozdeľujeme podľa materiálu vyhotovenia:

Fóliové

Považujú sa za najžiadanejšie bazény, prispôsobivosť čo do tvaru aj veľkosti je ich veľkou prednosťou. Fólie o hrúbke 1,5 mm sa vyznačujú vysokou pružnosťou a farebnou stálosťou. Bazénové fólie slúžia ako vnútorná izolácia bazéna proti úniku vody a zároveň sú estetickým prvkom vzhľadom na výber farby alebo vzoru. Bazénová fólia sa zvára teplým vzduchom presne na tvar a rozmer bazéna priamo na mieste inštalácie.

Keramické

Bazény s betónovým skeletom obloženým keramickým obkladom, alebo mozaikou. Obklady sa používajú prevažne pre vnútorné – interiérové bazény. Farebné keramické alebo mozaikové obklady je možné rôzne kombinovať, vytvoriť si svoje logo alebo vlastný motív na dne bazéna. Najpoužívanejšími odtieňmi sú kombinácie modrej a bielej farby s ktorými voda pôsobí čisto a priezračne.

Sklokeramické

Sú to moderné luxusné bazény. Vynikajú vzhľadnými 3D povrchmi s farebnými efektami, detailným opracovaním povrchu, jednoduchou montážou a dlhou dobou životnosti. Jadro bazénovej vane tvorí keramická vrstva vyznačujúca sa pevnosťou, povrchová vrstva je z materiálu mimoriadne odolného voči osmóze, UV žiareniu a mechanickému poškodeniu. Štruktúra bazéna je dostatočne elastická, aby sa dokázala prispôsobiť možným miernym nerovnostiam podložia a umožňuje inštaláciu aj v náročnom svahu a ťažšom teréne.

Nerezové

Bazény so špecifickým mimoriadne pevným a stálym povrchom. Vynikajú elegantným vzhľadom a sú určené aj pre najnáročnejších klientov. Nerezový bazén je zárukou vysokej kvality, estetickej, hygienickej, relaxačnej a regeneračnej hodnoty s možnosťou kúpania sa v najčistejšej vode. Má dlhodobú životnosť po dobu desiatok rokov.

Plastové

Sú vyrobené z polypropylénových dosiek, zo zdravotne nezávadného materiálu prevažne modrej farby o hrúbke 5 alebo 8 mm, s UV stabilizátorom proti slnečnému žiareniu. Zváranie dosiek sa vykonáva na mieste, alebo vo výrobnom závode. Kvalita zvarov je dôležitá, bazén zváraný automatickým CNC zváračským strojom sa môže líšiť od ručne zváraného bazéna nielen samotnou kvalitou zvarov, ale aj ich vzhľadom. Životnosť materiálu je 25 – 30 rokov a je závislá na spôsobe starostlivosti o bazén.

Plechové

Najjednoduchšie bazény vyrobené z pozinkovaného plechu, v ktorých je umiestnená tenko vrstvová fólia 0,6 mm. Konštrukcia plechových bazénov je pevná, odolná a dovoľuje využiť celú vodnú plochu v porovnaní s nafukovacími bazénmi. Fólie bývajú tiež mrazuvzdorné a je možné nechať ich v záhrade aj mimo kúpaciu sezónu. Montáž aj skladnosť plechových bazénov je jednoduchá.